Előzmény: hogy gondolataimat közérthetőbben kifejezhessem, alkalmaztam saját készítésű képeket, de szükségesnek véltem a „nagyok” által készített képeket és leírásokat is alkalmazni, mindig közzétettem a kép és leírás készítőjének adatait, ezért köszönettel tartozom az alkotóknak!
A csillagászat tudománya nagyon sok új dologgal foglalkozik ma, új felfedezések, új teóriák, gondolatok jelennek meg, és várnak megoldásra.
Egy ilyen érdekes dolog jutott eszembe, amelyre eddig nem figyeltek a tudósok. Ez a napszél. A napszél úgy keletkezik, hogy a napban lévő fúziós atomreaktor a hidrogént átalakítja héliummá, eközben sok más részecske is keletkezik, de főleg fény jön létre. Ez a fény nagyon nehezen jut ki a nap belsejéből, majd onnan kijutva fénysebességgel szétterjed a Világegyetemben, gömbszerűen. Minket elsősorban a napszélnek a napot körül vevő bolygókra kifejtett hatása érdekelhet. Mivel köztudott, hogy komoly eredmények vannak űreszközök gyorsítására a nap által keltett fénnyel és sugárzó energiával. Óhatatlanul felmerül bennem, ha a napszél hatását az űreszközök gyorsítására napvitorlák használatával valósítják meg. Egy ilyen napvitorla a mi Földünk is, amely sok milliárd éve kapja a napszelet, és annak a naptól toló energiáját. Ezt a toló hatást csökkenti a Nap és a Bolygók kölcsönös gravitációs vonzása. A Világegyetem összes látható csillagának van „napszele”, és ez a „napszél” hat a körülötte és távolabb is lévő égitestekre. A gravitáció ennek ellen hat.
Ezt a hosszan tartó, de nagy felületet érintő fénynyomást nem lehet elhanyagolni a Föld pálya adatainak és pályamozgásának a számításánál. Felmerül az is, hogy a fénynyomás nemcsak a Földet érinti, de kísérőjét, a Holdat is. Sőt a Föld-Hold egymáshoz való távolsága attól függően, hogy milyen szöget zárnak be a Naphoz képest, nem állandó, erősen függ a három tényező (Nap, Föld, Hold) egymáshoz való helyezeti viszonyától. Idáig a Földre vonatkoztattam a napszél fénynyomásának biztosan meglévő hatásait, de természetesen ez érvényes az összes bolygóra és a Naprendszerre is. Felmerül még, hogy mostanában sokat foglalkoznak csillagász tudósok a kilencedik bolygó esetleges létével. Szerintem nem lehetetlen, hogy a napszél fénynyomása okozhat különleges változásokat a Naprendszerben.
Hollósi Ferenc, Budapest, 2020.04.06.